Yayın hayatının yeni üyesi “Leylek Çocuk Kitapları”ndan çıktı

Yayın hayatına yeni başlayan “Leylek Çocuk Kitapları”nın minik okurlar için yayımladığı ilk kitap “Anna Sanat Müzesinde” raflarda yerini aldı.

#KitapOkumayıSeviyorum mottosuyla yayın hayatına eylül ayında başlayan ve yayın çizgisini, merkezine nitelikli çocuk edebiyatını alarak belirleyen Leylek Çocuk Kitapları’nın yayımladığı ilk kitap “Anna Sanat Müzesinde” oldu. Hazel Hutchins ve Gail Herbert tarafından yazılan; 2019 yılında Kanada Çocuk Kitapları Merkezi tarafından en iyi çocuk kitabı olarak gösterilen ve yine aynı yıl INDIES Ödülü’nü alan Anna Sanat Müzesinde minik okurlara kitap okumayı sevdirecek.

Çocukları nitelikli kitaplarla buluşturmayı hedefleyen Leylek Çocuk Kitapları tarafından yayımlanan Hazel Hutchins ve Gail Herbert’in kitabı Anna Sanat Müzesi’nde, annesiyle birlikte müzeye giden Anna’nın gizli bir atölyeye tanık olmasıyla birlikte atıldığı macerayı konu ediniyor. Dünyanın farklı yerlerinde sergilenen birçok sanat eseriyle dolu kitap, bir çocuğun sanat müzesiyle tanışması için başlangıç niteliği taşıyor.

 

Anna Sanat Müzesinde, 0-6 yaş arası minik okurların edebiyat ve sanat etkileşiminin kapısını aralıyor. Süngerli oval köşesiyle ebeveynlerin gönül rahatlığıyla çocuklarına alabileceği kitap; sanat, müze, sanat eserleri, müze gezisi, müze kuralları gibi konuları minik okurlara tanıtıyor.


Hibya Haber Ajansı

Okunma