İstanbul Yarı Maratonu'nda adımlar Koruncuk Kütüphanesi için atılıyor

Koruncuk Vakfı, İstanbul Yarı Maratonu'nda adımlarını “Koruncuk Kütüphanesi” için atacak gönüllülerini arıyor.

20 Eylül'de gerçekleşecek maraton için kayıtlar devam ederken, bağışlar 7 Eylül'den itibaren yapılabiliyor.

Koruncuk Vakfı, 20 Eylül’de gerçekleşecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda tüm gönüllülerini, Koruncuk Kütüphanesi’nin inşasına destek olmak için koşmaya çağırıyor.

Koruncukköy Bolluca’da yapım aşamasında olan Özel Koruncukköy Ortaokul Kız Yurdu içinde yer alacak olan Koruncuk Kütüphanesi, eğitime erişimleri risk altındaki 60 kız çocuğuna hizmet verecek. Maratonda beş bağışçıya ulaşan her Koruncuk Kahramanı’nın ismi de kütüphane girişine yazılacak.

Pandemi sürecinde yalnızca 21K koşusunun fiziki olarak gerçekleşeceği maratonda, 10K koşusu ise sanal ortamda yapılacak. Koşuya takım kurarak ya da bireysel olarak katılmak mümkün.

Maraton kapsamında Koruncuk Vakfı’nın açtığı kampanyaya katılmak ve şimdiden bağış toplamak için bilgilere kampanya linkinden ulaşabilirsiniz

Kampanya hakkında
Koruncuk Vakfı, çocukların eğitime erişimlerini güvenli ve sürdürülebilir şekilde desteklemek amacıyla, ortaokul ve lise yurtları açarak ve kurduğu birimler ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak hizmet alanını genişletiyor. Bu amaçla Koruncuk Vakfı, Koruncukköy Bolluca'da lise öğrencilerinin yanı sıra yapımı devam eden yeni bina ile önümüzdeki dönemlerde ortaokul kız öğrencilerine de kapılarını açacak. İçinde bir de kütüphane bulunan bina inşaatı tamamlandığında 60 kız ortaokul öğrencisi daha Vakfın sunduğu eğitim ve yaşam desteği ile nitelikli eğitime kesintisiz devam edebilecek. Vakıf ayrıca, Koruncuköyler'de büyüyen ve lise diplomasını alan gençleri tercihleri doğrultusunda, meslek edinerek veya yükseköğrenime devam ederek toplumda yer almaları için destekliyor.
Hibya Haber Ajansı

Okunma