İnsaymun, artık bir kurgu değil, bilimsel bir hedeftir

Halit Kakınç yeni kitabı İnsaymun’da İnsan Evriminin Poligenik Kuramı’nı inceliyor, bilebildiğimiz kadarı ile ciddi laboratuvar faaliyetlerini ve ortaya çıkan somut sonuçlarını aktarıyor

İnsan-hayvan melezleri fikrine pek çok bilimkurgu filminde ve kitabında rastlamışızdır. Peki sizlere, bir zamanlar bilim insanları, insanlar ile maymunları yapay olarak çiftleştirerek evrime müdahale etmeye teşebbüs ettiler desek, “Hadi oradan!” deyip geçer misiniz? Yoksa merak edip bu alandaki ciddi çalışmalara şöyle bir göz gezdirir misiniz?

Halit Kakınç yeni kitabı İnsaymun’da İnsan Evriminin Poligenik Kuramı’nı inceliyor, bilebildiğimiz kadarı ile ciddi laboratuvar faaliyetlerini ve ortaya çıkan somut sonuçlarını aktarıyor. Orangutan, şempanze, goril ve gibonlarla yapılan deneyleri belgeleriyle yazıyor ve laboratuvar dışı örneklere de yer veriyor.

Halit Kakınç’ın yazdığı İnsaymun Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

Mutlaka gerçekleştirilecek...

İnsanın “ins”i, maymunun “aymun”u.

Yani insaymun...

İnsandan ve maymundan farklı şekilde, gelecekte ortaya çıkması muhtemel melez türe verilecek olan isim bu.

Dişi maymun ile erkek insan ya da erkek maymun ile dişi insanın, yani insanla maymunun tohum ve yumurtalarının yapay yoldan birleştirilmesiyle yeni bir tür, farklı bir canlı cinsi elde edilebilir mi?

At ile eşek arasındaki çiftleşmeden yeni bir tür yetişebiliyorsa, bu da mümkündür elbette.

Bazı bilim insanlarının bu kuramı baz alarak insanlarla orangutanların karışmasından sarı ırkın, insanlarla gorillerin birleşmesinden zencilerin, insanlarla şempanzelerin çiftleşmelerinden beyaz ırkın, gibonlardan da brakisefal ırkların (argoda kısa kafalı) meydana gelebileceğini düşündüklerini, dahası ve en korkuncu, malum dönemlerde bu sonuncu gruba sadece Yahudileri koyduklarını duymuş muydunuz hiç?

Ah şu ırkçı bilim insanları!

Unutmuşlar herhalde genelde brakisefal kafatası yapılı Türkleri...

İnsaymun, artık fantezi bir kurgu değil, bilimsel bir hedeftir.

Ve çok yakın bir tarihte mutlaka gerçekleştirilecektir, henüz gerçekleştirilmediyse eğer...

Hibya Haber Ajansı

Okunma