Hayatı ve insanı aşmanın felsefesi

Hayatı ve insanı aşmanın felsefesi “Tanrı öldü!” diye bağıran bir insanı nasıl anlamalıyız? Nasıl görmeliyiz onu? Bizim için kendini feda eden bir aziz mi, kendisi

Hayatı ve insanı aşmanın felsefesi

“Tanrı öldü!” diye bağıran bir insanı nasıl anlamalıyız? Nasıl görmeliyiz onu? Bizim

için kendini feda eden bir aziz mi, kendisi için bütün değerleri yerle bir eden bir egoist mi, yoksa yaşadığı hayata isyan edip tüm dini değerlerini ve inancını yitiren bir dinsiz ve kötü yolun işaretçisi olarak mı?

Bizlere sunduğu zifiri karanlık aslında kendi aydınlığımızı bulabilmemiz için güçlü bir çağrı olan Nietzsche'nin felsefesini anlatan, Taner Şanlıoğlu'nun yayıma hazırladığı Kaderini Sev Çünkü Aslında Hayatın Bu Destek Yayınları'ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

“Yanmayı bilmeyen uçmayı öğrenemez.”

Hayatı boyunca zihinsel ve bedensel acılar içinde yaşamak zorunda kalan ünlü Alman filozof Nietzsche’nin insanlığa sunduğu “Ebedi Dönüş”, “Kaderini Sevmek/Amor Fati”, “Üstinsan” ve “Güç İstenci” gibi bilgelik kapıları, bugün bile yeni düşünüş biçimlerine ilham olmaya devam ediyor. İnsanoğlunun yaşadığı hayatı, üzerine çıkılması gereken bir oyun alanı olarak gören Nietzsche, modern dünyanın sorunlarıyla baş edebilmek için lazım gelen oyun kurallarını da açıkça ortaya koyuyor.

DESTEK YAYINLARI

Hibya Haber Ajansı

Okunma